Trwa wczytywanie strony ...

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
95-015 Głowno
ul. Kopernika 26a
tel./fax (42) 719-08-54
.

Spis treści

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - "Bańkowice mydlane" 2013

PIERWSZA NAGRODA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

W dniu 27.04.2013r. w Radomsku odybyło się posiedzenie jury V Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wiersza Wandy Chotomskiej "Bańkowice mydlane".

Jury w składzie:
Pani Agnieszka Półrola-Koćwin prof.nadzw. AJD w Częstochowie,
Pani Ewa Margas-Cyganek artysta plastyk z Radomska

wyłoniło 97 laureatów spośród 2302 prac plastycznych,które napłynęły na konkurs. Uczniowie naszej szkoły także znaleźli się w gronie laureatów konkursu. W swej grupie wiekowej I miejsce zdobył Kuba Kęsiak z kl.IV. W tej samej kategorii wyróżniono także pracę Dawida Szadkowskiego, również czwartoklasisty. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w Radomsku we wrześniu br. Poza cennymi nagrodami uczestnicy konkursu otrzymają także kolorowe katalogi z reprodukcjami swoich prac.

To w historii Zespołu Szkół Specjalnych w Głownie największy sukces artystyczny wychowanków, gdyż na szczeblu ogólnopolskim uczniowie nigdy nie zdobyli jeszcze I-go miejsca. Wielokrotnie zdobywano czołowe pozycje w konkursach plastycznych na poziomie powiatu i województwa, a największym dotychczasowym sukcesem krajowym było III miejsce Justyny Salskiej w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym w 2010. Zajęcia plastyczne w Z.S.S. w Głownie prowadzi Dariusz Młynarczyk, który także przygotowuje swych podopiecznych do udziału w konkursach.

 

Kuba Kęsiak z IV kl.

 

Dawid Szadkowski - kl. IV

 

Wszystkie prawa zastrzeżone przez ZSSGŁOWNO
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK