ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
95-015 Głowno
ul. Kopernika 26a
tel./fax (42) 719-08-54
.

Spis treści

Wycieczka do Sochaczewa - 2011

Wycieczka do Sochaczewa

 

 

          W czwartek 15 września 2011 r., w ramach realizacji szkolnego programu edukacyjno-profilaktycznego z zakresu edukacji ekologicznej, odbyła się wycieczka do Sochaczewa.

          Wzięli w niej udział uczniowie z klas szkoły podstawowej i gimnazjum pod   opieką   nauczycielek:  B. Długołęckiej  i   S. Rubachy  oraz   opiekunki J. Adamczewskiej.

          Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Następnie na uczniów czekała nie lada atrakcja –  przejazd zabytkową kolejką wąskotorową do Wilcz Tułowskich. Ta godzinna podróż pełna była ciekawych i radosnych przeżyć. Po dotarciu na miejsce wraz z panią przewodnik udaliśmy się na spacer po Puszczy Kampinowskiej. Podczas spaceru mogliśmy zobaczyć okazy przyrody i dowiedzieć się o zwierzętach tam żyjących.

          Po spacerze nadszedł czas na posiłek. W Osadzie Puszczańskiej zorganizowano dla nas ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

          Do szkoły wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni. Mamy nadzieję, że to pierwsza z wielu tak ciekawych i fajnych wycieczek w nowym roku szkolnym.

Wszystkie prawa zastrzeżone przez ZSSGŁOWNO
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK