Strona główna Spis treści Z życia szkoły Wycieczki szkolne Zajęcia rehabilitacyjne na basenie i w grocie solnej

Spis treściDesigned by:

Zajęcia rehabilitacyjne na basenie i w grocie solnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez SD   
piątek, 29 marca 2013 16:49

„ Wycieczki rehabilitacyjne uczniów z Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego”

Uczniowie Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego z naszej szkoły są zachwyceni zajęciami rehabilitacyjnymi na basenie i w grocie solnej.

Systematycznie raz w tygodniu organizujemy dla naszych uczniów wycieczki na pływalnię w Brzezinach. Tam pod okiem naszych nauczycieli i rodziców uczniów odbywają się zajęcia na basenie i w grocie solnej.

Na basenie uczniowie korzystają z rehabilitacji i oddają się ćwiczeniom rozluźniającym spastyczność mięśni, a także ćwiczeniom koordynacyjno-ruchowym i nauce chodzenia. Ciepła woda przynosi pozytywny efekt odprężenia i rozluźnienia ciągle spiętego ciała. Zabawy w wodzie nie tylko odprężają, ale przynoszą też wiele radości i uśmiechu.

Alternatywną formą zajęć, są zajęcia prowadzone w grocie solnej. Tam, w przyjemnym dla oka wnętrzu i przy akompaniamencie muzyki z odgłosami fal morskich i śpiewu ptaków, uczniowie oddają się relaksacji. Kolorowe światełka na ścianach i suficie działają stymulująco na percepcję wzrokową, a dobiegające z głośników odgłosy pozwalają w pełni się zrelaksować. Dodatkowo przebywanie w grocie solnej pozwala wzmocnić układ odpornościowy organizmu.

Po każdym wyjeździe uczniowie wracają rozluźnieni i zrelaksowani, co odzwierciedla się w ich pełnych radości twarzach.

 

Sandra Dobrowolska

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 29 marca 2013 17:17
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player