Strona główna Spis treści Z życia szkoły Szkolne Koło Turystyczne "Rusz się"

Spis treściDesigned by:

Koło Turystyczne "Rusz się!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Boos   
niedziela, 17 kwietnia 2011 18:56

Koło Turystyczne "Rusz się!"

 

Od wielu lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Turystyczne "Rusz się!", którego założycielem i opiekunem jest Bogdan Oskroba. 

 

          Koło Turystyczne propaguje zdrowy styl życia, zachęca do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Popularyzuje krajoznawstwo i turystykę kwalifikowaną wśród młodzieży szkolnej. Pogłębia również wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska. Uczymy się wypoczywać na łonie natury. Podczas spacerów, wycieczek i rajdów pieszych poznajemy naszą Małą Ojczyznę, czyli Głowno i okolice, a także inne regiony naszego kraju. 

 

          16 kwietnia 2011 r. byliśmy na wycieczce w Arkadii, Bolimowie i Joachimowie-Mogiłach. Po odwiedzeniu dwóch cmentarzy żołnierzy niemieckich z I i II wojny światowej udaliśmy się na długi spracer po Puszczy Bolimowskiej. 

 

 

 

 

 

 

           W Bolimowie na rynku obejrzeliśmy pamiątkę z okresu I wojny światowej. Stoi tam gong pożarowy wykonany z połówki butli po chlorze, który użyto do ataków gazowych na wojska rosyjskie pod Bolimowem w 1915 r. 

 

 

 Marcin na Rynku w Bolimowie bije na alarm.

 

 

          Największą atrakcją naszej wycieczki był spacer po osiemnastowiecznym parku w Arkadii, czyli krainie powszechnej szczęśliwości i miłości.

 

 

Domek Gotycki w Arkadii.

 

 

 

Duże zainteresowanie budził akwedukt.

Poprawiony: środa, 14 września 2011 11:54
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player